KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12.Tiyatro Festivalinin Galası Ve Ödül Töreni Yapıldı

12.Tiyatro Festivalinin Galası Ve Ödül Töreni Yapıldı

            12.Tiyatro Festivali gala ve ödül töreni 28 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 14.00’te Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı. Bu yıl 12’ncisi düzenlenen tiyatro festivaline ilimiz geneli ortaöğretim kurumlarından toplam 35 okuldan yaklaşık 1000 öğrencimiz katıldı.

            Tiyatro oyunları Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan ve edebiyat öğretmeleri  ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları  oyuncularından oluşan komisyon tarafından değerlendirdi. İl finali için toplam 13 oyun değerlendirmeye layık görüldü ve Gala programında ödüllendirildi.

            Kartepe Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi “KADI”adlı oyunla BİRİNCİ, Körfez Oruçreis Anadolu Lisesi “ÇIKMAZ SOKAK ÇOCUKLARI” adlı oyunla İKİNCİ, Başiskele Kocaeli Anadolu Lisesi “AY IŞIĞINDA ŞAMATA”adlı oyunla ÜÇÜNCÜ, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASI” adlı oyunla JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ, İzmit 24 Kasım Anadolu Lisesi “AT”adlı oyunla MANSİYON ödülüne layık görülüştür. Yine programı kapsamında en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek ve en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi kostüm, en iyi dekor ve en iyi müzik dallarında da ödüllendirmeler yapıldı.

            Müdürlüğümüz organizasyonunda yapılan gala ve ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK, Şube Müdürleri İmdat AKBABA, Haşmet BATUR, okul müdürleri ve veliler katıldı.

            Tiyatro Festivaline katılım gösteren tüm öğrenciler, okul yöneticileri, çalıştırıcılar ile değerlendirme komisyonuna belge ve plaketleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim ÇELİK tarafından takdim edildi.

 

            Festivalimize katılım gösteren tüm öğrencilerimizi, okullarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


törentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentörentören

 

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.