KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101 Yılı Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101 Yılı Kutlandı

  

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini anma etkinlikleri Bağçeşme Şehitliğinde düzenlenen törenle başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına Piyade Yarbay Murat Haznedaroğlu’nun Çanakkale Zaferi ve şehitleri konu alan konuşmasından sonra İzmit İlçesi Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi öğrencisi Serdar BİLEKER’in ‘Çanakkale Şehitlerine’ adlı okuduğu şiir büyük beğeni topladı.

Bağçeşme Şehitliğindeki Şehitleri Anma Programına; Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet DAYSAL, Milletvekilleri İlyas ŞEKER, Cemil YAMAN, Mehmet Akif YILMAZ,   Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, KOÜ Rektörü Sadettin HÜLAGÜ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa KÜÇÜK, Vali Yardımcıları, İzmit Kaymakamı Ersin EMİROĞLU, Derince Kaymakamı Mesut YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir YÜMNÜ, Daire Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, şehit aileleri ve yakınları ile öğrenciler katıldı.

Çelenklerin sunumu ile başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerimiz anısına askerler tarafından saygı atışı gerçekleştirildi.

Şehitlikteki  törenin ardından Sayın Valimiz ve protokol üyeleri, Süleyman Demirel Kültür  Merkezinde düzenlenen anma törenine geçtiler.

            Derince Merkez Bankası Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Çanakkale Geçilmez” konulu Oratoryo oyunu sergilenmiştir. Salonda duygu dolu anların yaşandığı ve öğrencilerin 101 yıl önce yaşanmış zafer duygusunu tüm salona gösterme başarıları büyük beğeni topladı.

           

 

18-03-201618-03-201618-03-201618-03-2016

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.