KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

Değerli Veliler..

 

14 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim yılı,  12 Haziran 2015 Cuma günü karnelerin dağıtımı ile sona erecektir. 

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimiz ve bu kurumlarda görevli öğretmenlerimiz, yoğun ve yorucu bir dönemin yorgunluğunu uzun bir tatil sürecini geçirerek atmaya çalışacaklardır.

Şüphesiz eğitim-öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk, eğitim kurumlarımızda görev yapan, öğrencilerle bire bir ilgilenen, onların her tülü gelişimlerinin sağlanmasında rol oynayan yönetici ve öğretmenlerimizindir.

Üstün görev bilinci ile her türlü gayret ve fedakârlığı gösteren, eğitim-öğretim yılının sorunsuz tamamlanmasına vesile olan tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Öğretmenliğin, “süreklilik”, “değişim” ve “yenilik” gibi kavramları içinde barındıran bir meslek olması sebebiyle her fırsatı, “öğrenme”, “öğretme” ve “yeniye hazırlanma” yönünde değerlendirerek, 2015-2016 eğitim-öğretim yılına daha sağlıklı ve hazırlıklı başlanması konusunda gerekli gayreti ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyorum.

Çocuklarımızın iyi bir eğitim almasında, onların geleceğe hazırlanmasında, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan korunmasında önemli sorumlulukları olan anne-babaları da göstermiş oldukları çabalar nedeniyle kutluyorum.

Çocukların başarılarını ve başarısızlıklarını değerlendirirken bilimsel yaklaşımlardan uzaklaşılmaması gerektiğini asla unutmayınız. Başarılı çocukların başarılarını önemseyip överken, yeterli başarıyı gösteremeyenleri de kırıcı, mukayese edici, küçültücü, cezalandırıcı tutum ve davranışları göstermeden, çözüm arayıcı ve destekçi yaklaşımlarla onları kucaklayınız.

 

 Sevgili Öğrenciler..

 

İnanıyorum ki büyük bir bölümünüz yorgunluğunuzu bir üst sınıfa geçmenin veya okuduğunuz okuldan mezun olmanın mutluluğu ile gideriyorsunuz.

Tatil döneminizde de zamanınızı, kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak, dinlenmek, spor, müzik, sosyal etkinliklere katılmak, kitap okumak ve derslerdeki eksikleri tamamlamak gibi yararlı faaliyetlerle geçirmenizi istiyorum.

Eğer beklediğiniz başarıyı elde edemediyseniz, ümitsizliğe kapılmadan tatil döneminde biraz daha çalışarak eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Unutmayınız ki sizleri çok seviyor ve önemsiyoruz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince 13-14 Haziran 2015 ve 20-24 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak olan LYS (Lisans Yerleştirme Sınavına) ye girecek olan tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğrencilerimize, yönetici ve öğretmenlerimize, yıl boyunca eğitim ve öğretimin aksamadan devam ettirilmesini sağlayan tüm personelimize, değerli velilerimize sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.  

 

                                                                                               Fehmi Rasim ÇELİK

                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.