KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. Sınıf Tablet Dağıtım, Aktivasyon ve Windows Etkinleştirme

6. Sınıf Tablet Dağıtım, Aktivasyon ve Windows Etkinleştirme

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 8­13 Şubat 2016 tarihleri arasında ilimizdeki resmi/özel 6.sınıf öğrencileri ve 6.sınıf şube rehber öğretmenlerine tablet dağıtımı yapılacaktır.

Tablet dağıtımına esas olan sayılar 3 Kasım 2015 tarihinde e-okul sistemindeki öğrenci ve şube sayıları alınarak yüklenici firmaya gönderilmiştir.

3 Kasım 2015 tarihinden sonra il içinden okulunuza nakil gelen öğrenciler tabletlerini velisi ile birlikte nakil geldiği okuldan talep edecektir. 3 Kasım 2015 tarihinden sonra il dışından nakil gelen öğrenciler için ise tablet talebi resmi yazı ile yapılmalıdır.

Dağıtımı yapılacak olan tabletlerde öğrenci bazlı aktivasyon işlemleri olduğundan, 6.sınıf şube rehber öğretmenlerine verilecek eğitimden sonra öğretmenlerin koordinesinde tablet dağıtım ve aktivasyon işlemlerinin tüm öğrenciler için yapılması gerekmektedir.

 

Windows Lisansı Etkinleştirme Süreci için tıklayınız.

 

Aktivasyon Bilgilendirme: Tablet bilgisayarların ilk açılışında Wireless şifresini atlayıp MDM etkileştirme ekranına gelenlerin AltGr tuşu pasif olmasından dolayı kullanıcı adında harfini yazamamaktadır. Kullanıcı adına @ yazamayan tablet ise açılmamaktadır. Bu durumda olan tabletlerin çözümü aşağıda bulunan linkte yer almakta olup, özellikle 7. Slayttan sonra yapılması gereken adımlar anlatılmaktadır.

 

 Aktivasyon Bilgilendirme süreci için tıklayınız.


  • Aktivasyon işleminde; MDM etkileştirme ekranında mail adresini kullanıcı adı olarak, aktivasyon yazan  bilgiyi de şifre olarak kullanmaları gerekmektedir.Sınıf Teslim Tutanak örneği için tıklayınız.

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.