KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımsızlığımızın Mimari Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aramızdan Ayrılışının 77. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı

Bağımsızlığımızın Mimari Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aramızdan Ayrılışının 77. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı

Türk İstiklal Mücadelesinin önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, eşsiz insan, büyük önder Atatürk aramızdan ayrılışının 77’nci yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle anıldı.

 Anma törenine; Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer KATIRCIOĞLU, K.K.EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet DAYSAL, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Tezcan KIZILELMA, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa KÜÇÜK, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin PAÇA, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ, Vali Yardımcısı Aziz İNCİ, Derviş Ahmet SET, Abdullah ETİL, İzmit Kaymakamı Ersin EMİROĞLU, İl Emniyet Müdürü Levent YARIMEL, İl jandarma Alay Komutanı J. Albay Mehmet KARADENİZ, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat ÖZDAĞ, diğer daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik’in konuşması ile devam etti. “Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatı” konulu sunumun ardından 24 Kasım Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Atatürk Kurtuluş Savaşında” adlı anma etkinliği gerçekleştirildi. Program, Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve İl Protokolünün programı hazırlayan ve sunan komite üyeleri ve öğrenciler ile fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.


10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasımtörentören

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.