KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyaçlarının Girilmesi

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyaçlarının Girilmesi

Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta planlanmasına esas teşkil edecek Etkileşimli Tahta ihtiyacı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda, okullarımızın MEBBİS şifreleri ile

https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285  adresi üzerinden erişebilecekleri formu aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda 25.08.2016 - 05.09.2016 tarihleri arasında

ekte yer alan ET (etkileşimli Tahta) Keşif Yönergesi ne uygun bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. 

 

BİLGİ GİRİŞİ YAPMASI GEREKEN (ETKİLEŞİMLİ TAHTA İHTİYACI OLAN) OKULLAR

1-  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar.

2-  Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullar.

3-  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı okullar

4-  Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar

5-  Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar.

6-  Hayat Boyu öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar ( Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki eğitim Merkezleri)

7-  Şu ana kadar kurulum yapılmamış olan tüm okullarımız.

8-  Kurulum yapılmış olsa da yeni binasına geçmiş tüm okullarımız ( yeni binasında Etkileşimli Taht kurulumu yapılmamış olanlar)

9-  Herhangi bir dönemde kurulumları tamamlanan ancak sınıflarında eksik Etkileşimli Tahta olan okullarımız.

10- Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımız (Bina hangi okula devredildiyse o okul tarafından bilgi girişi yapılacaktır.)

11- Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Fatih projesi Kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmayan Z- Kütüphaneler)

12- Yukarıda belirtilen okullarımız ile birlikte bu kısımda dahil olması düşünülen Halk Eğitim Merkezleri (HEM) ile Mesleki Eğitim Merkezlerine (MEM) de veri girişi açılmış olup bu kapsamda Hayat BoyuÖğrenme Genel Müdürlüğü sürece dahil edilmiştir.

Bu Kapsamda;

Okullarımızın Veri Giriş Modülü üzerinde kurum kodu ve MEBBİS şifreleri ile https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresinden veri girişi yapacaklardır.

Form, 25.08.2016-05.09.2016 tarihleri arasında veri girişi için açık hale getirilecek olup süre bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.  Bu noktada okullarımızın bilgilerini doğru (ekte gönderilen Etkileşimli Tahta Yönergesine uygun olarak Etkileşimli Tahta sayılarını yazmaları), eksiksiz ve zamanında girmeleri Etkileşimli Tahta keşif, sevk ve kurulumlarının sorunsuz şekilde yapılabilmesi ve okullarımızın mağduriyet yaşamaması için son derece önem arz etmektedir.

 

ÖNEMLİ DUYURU:

•  Ortaokullar ve ilkokullarımız için aynı binayı kullanıyorlarsa bina sahibi olan okulumuzun bilgileri girilecektir. Bu durum müstakil olmayan Anaokulları içinde geçerlidir.

•  Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımızda var olan ve Fatih Projesi kapsamı dışında kurulumları yapılan “Akıllı Tahtalar” okullara ait olduğu için Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta (ET)  kurulumları yapıldıktan sonra kullanımları ile ilgili tüm iş ve işlemler okul/il yöneticilerine ait olacaktır.

•  Etkileşimli tahta ihtiyacı bulunmayan okullarımızın bilgi girişi yapmalarına gerek yoktur.

 

 Fatih Projesi Etkileşimli Tahta Keşif Yönergesi için tıklayınız


Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.