KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Töreni

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Töreni

Eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde, toplamda 32 derslikli, 300 öğrenci kapasiteli pansiyon, 500 kişilik camii,  2 labaratuarı, 1 kütüphanesi, sığınak, idari odalar, kantin ve çok amaçlı salonu bulunan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinin açılış töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ile Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ile Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun yanısıra, Kocaeli Milletvekili Zeki AYGÜN, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL, Vali Yardımcıları Derviş Ahmet SET, Abdullah ETİL, İzmit Kaymakamı Ersin EMİROĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muhlis ÖZTÜRK, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN,  Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derrneği Başkanı Şener İNCE, Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mehteran ekibinin gösterisi ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derrneği Başkanı Şener İNCE, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK’a hat sanatıyla yapılmış bir tablo takdim etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ile Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU ve protokol üyeleri, Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış kurdelesini hayırlı olsun dilekleriyle kestiler.

Sayın Bakanımız ve Sayın Valimiz ile protokol üyeleri  Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini gezerek, öğrencilerle sohbet ettiler ve onlara hediyeler verdiler.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK, Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine el yapımı bir Kuran-ı Kerim hediye ederek,  günün anısına öğrencilerle toplu fotoğraf çektirdi.

mehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akifmehmet akif

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.