KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu yıl 6. sını gerçekleştirdiği “ Birebir Öğrenme Projesi” kapsamında...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu yıl 6. sını gerçekleştirdiği “ Birebir Öğrenme Projesi” kapsamında...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu yıl 6. sını gerçekleştirdiği “ Birebir Öğrenme Projesi” kapsamında İlköğretim 6 nci sınıf öğrencilerine yönelik başlattığı ücretsiz dizüstü bilgisayar kampanyası çerçevcesinde 27 bin 109 öğrenciye bilgisayar dağıtım töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ile  Valimiz  Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen törene; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ile  Valimiz  Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun yanısıra; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, İl Emniyet Müdürü Levent YARIMEL, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet SET, İlçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK,  İlçe Belediye Başkanları, Casper Genel Müdürü Yalçın YILDIRIM, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İzmit Halk eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin folklör gösterisi ile başlayan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının “ Birebir Öğrenme Projesi” kapsamında Tablet Bilgisayar dağıtımı ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında kısa bir film sunumu gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU’na katkılarından dolayı birer plaket, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU ise Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU ve Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK’a günün anısına ebru sanatıyla yapılmış birer tablo takdim etti.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK, ilimizde eğitim gören 21 suriyeli öğrenci adına Yuvacık Ortaokulu’nda okuyan Suriyeli Esma Şeh’e temsili tablet vermesinin ardından ve protokol üyeleri tarafından proje kapsamında ilköğretim 6. Sınıfta eğitim gören 27 bin 109 öğrenciye bilgisayarları dağıtıldı.

 

İlimizde eğitim gören 6. Sınıf öğrencilere dağıtımı yapılan 27 bin 109  tablet bilgisayar ile birlikte 6 yılda toplam 162 bin 581 tablet bilgisayar dağıtılmış oldu.

tablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablettablet

 Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.