KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kitap Fuarı Kapılarını açtı

Kocaeli Kitap Fuarı Kapılarını açtı

Kocaeli Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 7. sini düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK ve Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun katılımlarıyla düzenlenen törenle kapılarını açtı.  

Uluslararası İnterteks Fuar Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK ve Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun yanısıra, Kocaeli Milletvekili Sayın M. Hilal KAPLAN,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ, İzmit Kaymakamı Sayın Ersin EMİROĞLU, İl Emniyet Müdürü Sayın Levent YARIMEL,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Tahir BÜYÜKAKIN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK, İlçe Belediye Başkanları ve bu yıl Kitap Fuarı’nın onur konuğu “Otel Gören Defterler, Yazmak Bir Mucize, Bir Yazarın Notları ve Edebiyat Kulesi” kitaplarının yazarı fikir adamı Sayın Nuri PAKDİL ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan fuarda, fuarın onur konuğu fikir adamı Nuri PAKDİL’in konuşmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU katılımı nedeniyle Nuri PAKDİL’e plaket verdi.

Konuşmaların ardından  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK, Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU ve onur konuğu Nuri PAKDİL’e katılımlarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ’nün Diriliş Dizisi oyuncularına plaket vermesinin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK ve Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU ile protokol üyeleri 7.  Kocaeli Kitap Fuarının açılış kurdelesini hayırlı olsun dilekleriyle kestiler.

Açılışın ardından Sayın Bakanımız ve Sayın Valimiz fuarda yer alan stantları gezerek, kitapları incelediler.

24 Mayıs Pazar akşamına kadar her gün 10.30 ile 21.00 saatleri arasında ziyarete açık olan Kitap Fuarında; 350 yayınevi,42 sahaf, seçkin kitap yazarları ve 67 sivil toplum kuruluşu katılacak.

 

Fuarda Nuri PAKDİL, Sadık YALSIZUÇANLAR, Ayşe KULİN, Rasim ÖZDENÖREN, Ahmet TAŞGETİREN, Ahmet ŞİMŞİRGİL, Mustafa ARMAĞAN, Uğur KOŞAR, Hilmi YAVUZ, Nihat ERGÜN, Hanefi AVCI, Hayati İNANÇ, Canan KARATAY, Bejan MATUR, Engin NOYAN, Sevda TÜRKÜSEV, Sunay AKIN, Talha UĞURLUEL, Senai DEMİRCİ, Yusuf KAPLAN, Yavuz BAHADIROĞLU, Mehmet Ali BULUT, Balçiçek İLTER, Bülent AKYÜREK, Ceyhun YILMAZ, Erdal DEMİRKIRAN, İbrahim TENEKECİ, Kahraman TAZEOĞLU, Zahide YETİŞ, Ahmet ÜMİT, Abdurrahman DİLİPAK, Doğan CÜCELOĞLU, İsmail KIIIÇARSLAN, Kadir MISIROĞLU, Sibel ERASLAN gibi yüzlerce seçkin yazar, okurlarıyla buluşacak.

 

fuarfuarfuarfuarfuarfuarfuar

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.