KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OHSAS 18001 – Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri Teslim Edildi

OHSAS 18001 – Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri Teslim Edildi

 

BASIN BİLDİRİSİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından yapılan tören ile OHSAS 18001 – Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini alana okullara belgeleri teslim edildi.  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ilk olması bakımından önemli olan OHSAS 18001 belgesini almaya hak kazanan Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İzmit Mehmet Sinan Dereli ortaokulu oldu. İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yönetim Sistemi; İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetlerinin kuruluşların genel stratejileri ile uyumlu olarak sistematik bir şekilde ele alınıp sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde çözümlenmesi için bir araç olarak görülüyor.

Törende Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İzmit Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu İSO 9001- Kalite Yönetim Sistemi belgesini de aldılar. ISO 9001 Belgesi ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesi olarak görülüyor.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu İş Sağlığı ve Güvenliğinde belirlenen kriterleri en üst düzeyde gerçekleştiren okullara “Kusursuz Eğitim Yuvam Proje” bayrağı ve sertifikası verildi. Bu okullar;

 

 

1-          Dilovası Şerife Bacı Anaokulu

2-         İzmit Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu

3-         İzmit Leyla Atakan İlkokulu

4-         İzmit Yahya Kaptan Anadolu Lisesi

5-         İzmit Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

6-         Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

7-         Körfez Atatürk Ortaokulu

 

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl İşveren Vekili Fazilet DURMUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, İl ve İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği yöneticileri ile okul yöneticileri ve okul kalite ekipleri katıldı.

Belge töreninin açılışında konuşan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birim Koordinatörü Hayati ÖZTÜRK yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarında ilk sıralarda yer aldığını belirtti ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek okulların belge ve bayraklarını verdi.


23-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-2016

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.