KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UNICEF İŞ BİRLİĞİYLE ORTAKLAŞA HAZIRLANAN KOCAELİ´NDE SURİYELİ ÇOCUKLARDA OKULLAŞMA ORANININ ARTTIRILMASI ÇALIŞTAYI YAPILDI

UNICEF İŞ BİRLİĞİYLE ORTAKLAŞA HAZIRLANAN KOCAELİ´NDE SURİYELİ ÇOCUKLARDA OKULLAŞMA ORANININ ARTTIRILMASI ÇALIŞTAYI YAPILDI

 

 

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğiyle ortaklaşa hazırlanan Kocaeli’nde Suriyeli çocuklarda okullaşma oranının artırılması için hazırlanan Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı İzmit Baltürk Hotel’de yapıldı.

 

Ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle ilimize gelen Suriyeli ve Iraklı göçmenlerden eğitim çağındaki (5-18 yaş aralığı) misafirlerin okullaşması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve UNİCEF işbirliği ile “İl Eylem Planı Çalıştayı” yapıldı.

 

Açılış konuşmasını Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fehmi Rasim ÇELİK’in yaptığı çalıştayda Kocaeli ilinde Suriyeli çocukların okullaşma oranlarının arttırılması için yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbir görüşüldü.

 

 

            Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Derviş Ahmet SET, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fehmi Rasim ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü, Kocaeli Aile ve Sos. Pol. İl Müdür Yardımcısı Şerafettin ÖZTÜRK, Gebze İHH Yönetim Kurulu Başkanı Turgut VEYİSOĞLU, Kocaeli Büyükşehir Bel. Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit ARSLAN, UNİCEF Temsilcileri ve Diğer İl Müdürlükleri katılımıyla gerçekleşmiştir.


16-12-201516-12-201516-12-2015

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.