KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME %100 DESTEK PROJESİNE BİR OKUL DAHA

EĞİTİME %100 DESTEK PROJESİNE BİR OKUL DAHA

İlimizde eğitim, kültür ve sosyal yardım alanlarında kamu yararına faaliyet gösteren Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV), "Eğitime %100 destek Projesi" kapsamında Millî Eğitim Bakanlığımıza bir okul daha kazandırdı.

Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Vakıf Yönetimi arasında imzalanan protokol, Vakfa ait Kocaeli/Başiskele ilçesinde bulunan Eğitim Kampüsü, bedelsiz olarak Bakanlığımıza devredildi.

            Vakıf Yönetimi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen Devir Protokolü İmza töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer AKMANŞEN;

"MİKAV Vakfının Kocaeli'de Bakanlığımıza kazandırdığı ikinci Eğitim Kompleksi imza törenini gerçekleştirdik. Bu zamana kadar ilimizde eğitime verdiği katkılardan dolayı Vakıf Yönetimine teşekkür ediyorum.

Daha önce Gölcük ilçemizde bedelsiz olarak devri yapılan, uygulama camii de bulunan okul, Yatılı Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu olarak başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Bu ikinci devredilen okulumuz ile birlikte toplamda 12.000 m2 inşaat alanına sahip MİKAV mülkiyetindeki okullar Bakanlığımızın hizmetine sunulmuş oldu.

Yeni devredilecek okulumuzun bir bloğu Pansiyon, bir bloğu ise Eğitim Binası olarak kullanılacaktır. Yemekhanesi, çok amaçlı salonu, yüzme havuzu, spor salonu ve açık oyun alanları bulunan eğitime hazır bir komplekstir.

Bünyesinde uygulama ana sınıfı olan okulumuz,   "Çocuk Gelişimi ve Eğitimi" ve "Hafızlık Pekiştirme" programları ile Başiskele Şehit Ozan Özen Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde, 2024-2025 eğitim-öğretim yılından itibaren yatılı olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Kocaeli'mize ve bütün eğitim camiamıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

İmza töreninde konuşan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaosmanoğlu ise; "Vakfımız Kocaeli'de eğitim ve sosyal yardım alanlarında kamu yararına faaliyette bulunmaktadır. Din ve değer Eğitimini yaygınlaştırma ve geliştirme odaklı çalışmaktayız.

Bugüne kadar İnşa ettiğimiz üç okulun ikisini devletimize teslim etmenin sevincini yaşıyoruz.

Kocaeli'mize hayırlı olsun. Vakfımız, yetkin eğitim kadrosu ile "Değer Eğitimi" odaklı Özel Öğretim Faaliyetlerine Nadide Eğitim Kurumları olarak Başiskele'de devam edecektir. Vakfımızın değer eğitimini yaygınlaştırma hedefi doğrultusunda her yıl olduğu gibi önümüzdeki eğitim öğretim yılında da öğrencilerimizin %25'i burslu olarak eğitim görecekler. Bünyemizde, erkek öğrenciler için Fen ve Teknoloji Programı uygulayan bir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Millî Eğitim Bakanlığına kazandırılması hazırlığımız var. İnşallah bu hedefimize de ulaşacağız. Bakanlığımıza ve ilimize hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

MİKAV tarafından 2016 yılında Kocaeli/Gölcük ilçesinde bedelsiz olarak Bakanlığa devredilen okulumuz,  uygulama Camii ile birlikte "MEB Gölcük Eyüp Sultan İmam Hatip Ortaokulu" olarak örgün eğitim ile birlikte hafızlık projesi kapsamında eğitim öğretime devam ediyor.

06-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-2024

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.