KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyerime Adım Adım Projesi

Kariyerime Adım Adım Projesi

PROJENİN ADI

Projenin adı 'Kariyerime Adım Adım'dır.

PROJENİN AMACI

Bu projenin amacı Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve özel tüm ortaokullarda eğitim gören öğrencilerin ilgi, istek, yetenek, değer ve kişilik özelliklerini belirlemek ve uygun ortaöğretim kurumlarına yöneltilmelerini sağlamaktır.

PROJENİN KAPSAMI

Bu proje, 2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim yılında, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve özel tüm ortaokullarda öğrenim gören öğrencileri yöneltmede; veli, öğretmen, rehber öğretmen ve yöneticilerin yapacağı işlere ilişkin usul ve esasları kapsar.

PROJENİN UYGULAMA AŞAMASI

Kariyerime Adım Adım projesi kapsamında öğrencilerin ilgi, istek, yetenek, değer ve kişilik özelliklerine uygun ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmelerini sağlamak amacıyla Kocaeli ili genelinde ortaokul öğrenci ve velilerine uygulanmak üzere "Tercih Danışmanlığı" eğitim içerikleri oluşturulmuştur. Projenin amaçlarına ilişkin bilgi vermek ve eğitim içeriklerini paylaşmak üzere ilçeler bazında ortaokul ve lise okul müdürleri, ortaokul ve lise rehber öğretmenleriyle toplantılar yapılmıştır.

 

*    PROJE WEB SAYFASI

                      http://kocaeli.meb.gov.tr/kariyer/

 

      Tercih Danışmanlığı eğitim içerikleri, formlar ve etkinliklere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

TOPLANTI SUNUMU

ÖĞRENCİ SUNUMLARI

VELİ SUNUMU

FORMLAR/ETKİNLİKLER

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.