KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOCAELİ AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI KURSU BAŞLADI

KOCAELİ AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI KURSU BAŞLADI

T.C. Anayasası, Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, Çocuk Koruma Kanunu, 11. Kalkınma Planı, Millî Eğitim Temel Kanunu, Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği ve MEB 2023 Vizyon Belgesi gibi tüm uluslararası ve ulusal mevzuatta erken çocukluk, çocukluk ve ergenlik dönemine ilişkin, ebeveynlere yönelik destek eğitim programlarının yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında oluşturulan Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile Eğitimi Kurs Programı (AEP) Kocaeli Millî Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer AKMANŞEN'in ve il/ilçe yöneticilerinin katılımlarıyla İzmit Alikahya İlkokulunda başlamıştır.

 

24 kursiyerin katılımı ile 24 Şubat 2022 tarihinde başlayan AEP programı 100 saat sürecektir. Kurs sonunda eğitime katılan ve tamamlayan kursiyerlere Katılımcı Belgesi verilecektir.

 

Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer AKMANŞEN; ailenin toplumun temeli olduğunu, sağlam bir aile yapısına sahip olmanın güçlü ve geleceğe güvenle bakan bir toplum için önemli olduğunu belirtti. Sayın AKMANŞEN aile üyelerinin aile değerlerini koruyarak, yaşamlarını ne şekilde sürdürebilecekleri, çocuklarını nasıl eğitecekleri ve aile birliğini nasıl sağlıklı yürütebilecekleri, değerlerimizi kültürümüzü diğer nesillere nasıl aktarılabileceği konusunda desteğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Sayın AKMANŞEN genel amacı; ailenin sağlam temeller üzerine kurulmasında, yapısının korunmasında, işlevlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde, toplumun kültürel özelliklerini yeni kuşaklara aktararak geliştirmesinde ve böylece varlığını sürdürmesinde aileye destek olmak olan AEP kursuna  katılımlarından dolayı kursiyerlere teşekkür ederek başarılar diledi.

 

25-02-202225-02-202225-02-2022

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.