KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden Salgın Dönemindeki Eğitime 2. Büyük Destek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden Salgın Dönemindeki Eğitime 2. Büyük Destek

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı salgın nedeniyle yüzyüze eğitim dışında uzaktan eğitim ile desteklenmiş ve öğrencilerimizin bu süreci en iyi şekilde geçirebilmeleri için her türlü tedbirler alınmıştır.

Bu tedbir içerikli çalışmalardan biri de Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile imzaladığımız protokol doğrultusunda ekonomik durumu iyi olmayan ve akademik başarısı olan;

-  LGS (Lise Giriş Sınavı)'na girecek ve okullarımızdaki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden 8. Sınıf öğrencilerimize,

-  YKS (Yüksek Öğretim Kurumları)'ye girecek ve okullarımızdaki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden 12. Sınıf öğrencilerimize,

   Olmak üzere toplam Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen 5.100 öğrencimize TYT ve LGS Test Kitap Setleri teslim edilmiştir.

   Tüm öğrencilerimiz adına Kocaeli Valimiz Sayın Seddar YAVUZ'a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir BÜYÜKAKIN'a teşekkür ediyorum ve eğitim adına yapılan bu süreçteki desteğin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

                                                           

                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

 

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.