KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOCAELİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİLİŞİM VADİSİ ARASINDA EĞİTİM VE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KOCAELİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİLİŞİM VADİSİ ARASINDA EĞİTİM VE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

              Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bilişim Vadisi arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü Valimiz Sayın Seddar YAVUZ başkanlığında Millî Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim ÇELİK ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İBRAHİMCİOĞLU'nun katılımlarıyla imzalandı.

Türkiye'nin teknoloji merkezi Bilişim Vadisi ile Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı bu protokol kapsamında; açık kaynak, yapay zekâ, makine öğrenmesi, robotik kodlama, otonom araçlar ve mobilite ekosistemi başlıklarında danışmanlık ve eğitici eğitimleriyle, öğretmenlerin girişimcilik becerilerinin arttırılması için çeşitli faaliyetler ve ortak organizasyonlar tertip edileceği belirtildi.

Okullarımızın eğitim kalitelerini arttırarak nitelikli iş gücü yetiştirebilmeleri, ancak öğretmenlerin yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleriyle mümkündür. Öğretmenler, gelişen teknolojinin eğitimde daha fazla kullanılmaya başlaması ile birlikte, hızla değişen öğrenci ihtiyaçlarına cevap verebilmek için yeni yeterlilikler kazanmak zorundadır. Bu protokol; geleceğin mesleklerinin Kocaeli okullarında öğretilmesini sağlayarak meslek liselerimizden mezun olan öğrencilerimizin istihdama daha kolay katılmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Protokol kapsamında;

1) Meslek Lisesi öğretmenlerine Açık kaynak, yapay zekâ, makine öğrenmesi, robotik kodlama ve otonom araçlar konularında hizmet içi eğitim verilecektir.

2) Okullarımızda kurulan Robotik Kodlama sınıflarından sorumlu tüm öğretmenlere ileri Kodlama eğitimleri verilecektir.

3) Öğretmenlerimizin bilimsel yayın üretimi, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımı teşvik edilecektir.

4) Bilişim Vadisi faaliyet ve imkanlarını tanıtmak adına farkındalık faaliyetleri, teknik geziler, seminerler, yarışmalar düzenlenecektir.

5) Öğretmenlerin girişimcilik becerilerinin yükseltilmesi için faaliyetler yapılacaktır.  

25-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-2021

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.