KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOCAELİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EURODESK TEMAS NOKTASI OLDU

KOCAELİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EURODESK TEMAS NOKTASI OLDU

Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eurodesk temas noktası olarak ilimiz genelindeki okul ve kurumlarımızdaki öğretmen, öğrenci, öğrenici, gençler ve gençlik alanında çalışanlara Avrupa'da yararlanabilecekleri fırsatlara yönelik danışmanlık yapacak. Erasmus+ ve ESC gibi alabilecekleri eğitimler, katılabilecekleri sosyal ve kültürel etkinlikler, seyahat ve hareketlilikler, uluslararası ortaklıklar gibi konularla ilgili güvenilir bilgiler sunmak üzere oluşturulan temas noktası İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yeni ek binasında hizmet verecek.

Eurodesk Nedir?

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır.

35 Avrupa ülkesinde faaliyette bulunan Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türk Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eurodesk Temas Noktası Olarak Neler Yapılacak? 

  • Ücretsiz soru yanıtlama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle),
  • Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,
  • Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,
  • Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,
  • Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,
  • Kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması,
  • Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılmasını sağlamak

İlimizdeki iki temas noktasından biri olan Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü, aynı zamanda Türkiye genelinde bu alanda çalışma yapan 8 İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yer almıştır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için https://kocaeliarge.meb.gov.tr/ internet sitesi takip edilebilir.

 

15-04-2022

 

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.