KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOCAELİ'DE ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ BAŞLIYOR

KOCAELİ'DE ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ BAŞLIYOR

Bakanlığımıza bağlı il/ilçe millî eğitim müdürlükleri, resmî eğitim kurumları ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticilerin kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla illerimizde öğretmen akademilerinin kurulması planlanmıştır.

            Bu kapsamda, pilot olarak seçilen ve Ek'te belirtilen 24 (yirmi dört) il millî eğitim müdürlüğünün sorumluluğunda açılacak olan Öğretmen Akademileri ile ilgili çalışmaların sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla hazırlanmış olan Öğretmen Akademileri Uygulama Kılavuzu  Bakanlığımızın İlgi  Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

            Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 01.04.2024 tarihli ve  99918135 sayılı Makam Onayı ile belirlenen pilot iller arasında yer alan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde ilgi kılavuz doğrultusunda Kocaeli Öğretmen Akademileri kapsamında "Edebiyat Akademisinin" kurulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde hayata geçirilen "Öğretmen Akademileri" projesi, Kocaeli'de görev yapan öğretmelerimizi edebiyat, kültür ve sanat alanlarında desteklemek amacıyla faaliyetlerine başlıyor. 

Bakanlığımızın projesi olarak ülkemizde farklı illerde başlatılan "Öğretmen Akademileri" Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, öğretmenlerin deneyimlerinin ve bilgilerinin öğrencinin hayatında eşsiz bir iz bırakacağı bilinciyle "Edebiyat Akademisi" alt başlığıyla 9 Mayıs-13 Haziran 2024 tarihleri arasında uygulanacak. 9 farklı başlıkta projelendirilen "Öğretmen Akademileri" yeni dönemde diğer başlıklarla da planlanacak.

Kocaeli Öğretmen Akademileri çalışmaları kapsamında, resmî - özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle her hafta farklı temalarda belirlenen etkinliklere katılmak üzere bir araya gelecek.

Öğretmen Akademilerinin ilki olarak faaliyete başlayacak olan "Edebiyat Akademisi"nde ülkemizin önemli kalem erbapları rol alacak. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan planlamaya göre Prof. Dr. Dursun Ali Tökel, A. Ali Ural, Bestami Yazgan, Güray Süngü, Zeynep Arkan, Musa Yaşaroğlu ve Mürsel Gündoğdu'nun bulunduğu şair ve yazarlardan oluşan söyleşiler gerçekleştirilecek. İlk olarak 9 Mayıs Perşembe günü Zeynep Arkan'ın söyleşisi ile başlayacak olan akademi 13 Haziran Perşembe günü Bestami Yazgan'ın söyleyişi ile bu dönem sonu itibarı ile ara verilecektir. Edebiyat Akademisi etkinlikleri Eylül 2024 tarihi itibarı yeniden başlayacak olup, Edebiyat, şiir, roman, öykü, masal vb. atölye yazarlıkları, sohbet, söyleşi, vb. etkinliklerle  devam edecektir.

            Edebiyat Akademisine katılmak isteyen öğretmenlerimiz 7 Mayıs 2024 tarihine kadar  aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Başvurular tüm öğretmenlerimize açıktır.

EDEBİYAT AKADEMİSİ BAŞVURU LİNK :             https://forms.gle/9Gy7gCVkRX5Rhynv9

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.