KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK KURSLARIN DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESLEKİ VE TEKNİK KURSLARIN DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından herhangi bir mesleği olmayan, bir mesleği olmakla birlikte mesleğinde iş bulamayan veya mesleğinde yeterli olmayan kayıtlı işsizlerin,  niteliklerini geliştirerek,  istihdam edilebilirliklerini artırmak, istihdamın korunması, artırılması ve geliştirilmesi ile işsizliğin azalmasına yardımcı olmak amacıyla Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, arasında Mesleki ve Teknik Kursların Düzenlenmesine İlişkin İşbirliği Protokolü, Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY'un katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
 

İmzalanan protokol kapsamında Kocaeli'de ki kadın çiftçilerimiz aromatik bitkiler yetiştirmesi konusunda eğitim alacaklar. Millî Eğitim Müdürlüğümüz Halk Eğitim Müdürlükleri bünyesinde bu kursları düzenleyecek ve İŞKUR Müdürlüğü tarafından kursiyerlere destek verilecek, Tarım İl Müdürlüğü de gerekli uzman bilgilerle bu eğitimin verilmesine katkı sağlayacaktır.


10-03-202010-03-2020

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.