KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK’in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

 

İstiklal Marşı’mız; inançtır, haysiyettir, memlekettir. Şehit kanlarıyla kurulmuş bir Cumhuriyetin mührü, müreffeh yarınların ayak sesidir. Taceddin Dergâhı’ndan yükselen ruhtur. Tefekkürdür, zafer nidasıdır. Ay yıldızlı bayrağımızla birlikte gök kubbede ebediyen dalgalanacak bağımsızlık nişanımızdır. Yurdun her karış toprağında verdiğimiz mücadelenin tezahürü, şehadet makamıyla şereflenen gözü pek evlatlarımızın iman vesikasıdır.

 

Dünya yüzünde insan diliyle kurulmuş cümlelerin en kıymetlilerinden olan İstiklal Marşı’mızın büyük şairi Mehmet Akif ERSOY’u ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet, şükranla anıyor; Akif’in dilinden dökülen ve ortak sesimiz olan duayı canı gönülden yineliyorum: “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!”

 

 Fehmi Rasim ÇELİK

 Millî Eğitim Müdürü

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.