KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN FEHMİ RASİM ÇELİK'İN SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARI MERKEZÎ SINAVI MESAJI

MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN FEHMİ RASİM ÇELİK'İN SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARI MERKEZÎ SINAVI MESAJI

 

 

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezî Sınavı'na girecek öğrencilerimize başarılar diliyor, öğrencilerimizin sınav heyecanını tüm samimiyetimle paylaşıyorum.

01 Haziran 2019 Cumartesi günü ülke genelinde yapılacak "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezî Sınavı"; ilimizde 24.923 öğrencimizin katılımıyla 77 okul, 1.368 salonda yaklaşık 3000 öğretmen görevlendirilmesi ile uygulanacaktır. Sözel ve sayısal olmak üzere iki oturum hâlinde gerçekleşecek sınavın I. Oturumu (Sözel) 09.30-10.45, II. Oturumu (Sayısal) ise 11.30-12.50 saatleri arasında yapılacaktır.

            Sevgili Öğrenciler,

Uzun bir süreç boyunca azimle çalıştınız ve bu sınava hazırlandınız. Öncelikle bilmenizi isterim ki yaşamınız boyunca birçok sınavla karşılaşacaksınız. Sınavlar, hiçbir şeyin nihai belirleyicisi değildir. Her sınav, hayatta bazı yol ayrımlarına vesile olmakla birlikte bir adım sonrası için de imkânlar sunmaktadır. Her kapının ardında yenileri vardır.

Bizim asıl önceliğimiz; sizlerin erdemli, ahlaklı, topluma yararlı ve iyi birer insan olmanızdır. Öğrenmeyi öğrenmeniz, bilgiye ulaşarak onu geliştirmeyi kavramanız ve zekâ, düşünce, hayal gücünüzden yararlanarak üretkenliğinizi ortaya koymanızdır.

Başarının en önemli sırrı, inanmaktır. Olumlu düşüncelerle motivasyonunuzu yükseltmek size büyük fayda sağlayacaktır. Bu sebepledir ki zihninizde büyüttüğünüz olumsuz ihtimallerin etkisiyle kaygının tuzağına düşmeyin. Kendinize daima güvenin. Ayrıca sınav gününden önce sınav kurallarını dikkatle okuyun ve sınav esnasında okullarımızda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerimizin tavsiyelerine mutlaka uyun. Her şeyden önemlisi de aileniz ve öğretmenleriniz için olduğu gibi bizim için de çok değerli olduğunuzu daima hatırınızda tutun.

Bu duygu ve düşüncelerle emeklerinizin karşılığını almanızı canı gönülden temenni ediyorum. Sizlere rehberlik eden ve daha iyi yetişmeniz için özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize ve daima destek veren kıymetli velilerimize teşekkür ediyor; hepinize başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                                               Fehmi Rasim ÇELİK

                                                                                                                                                                                                                                                           Kocaeli Millî Eğitim Müdürü

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.