KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÖMER AKMANŞEN'İN 2021-2022 YARIYIL MESAJI

MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÖMER AKMANŞEN'İN 2021-2022 YARIYIL MESAJI

2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. Kıymetli meslektaşlarım başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımıza, sevgili yavrularımıza ve değerli velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Uzun bir ayrılık döneminin ardından sizlere kavuşmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadığımız bir dönemi geride bıraktık. Parıldayan gözlerinizi okul bahçelerimizde, koridorlarımızda ve sınıflarımızda görmek, mesleğimizi yapmanın şevkini arttırmaktadır. Eğitim ve öğretim süreci içerisinde gerek fiziksel gerek zihinsel olarak yaşadığınız yorgunluğunuzu atacağınız bol gezmeli, bol eğlenceli, bol oyunlu bir ara tatil dilerim.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğretmenlik mesleğini icra etmek her dönem meşakkatli olmuştur. Neticede insan yetiştirmenin sorumluluğunu omuzlarınızda taşıyorsunuz. Bu sorumluluğun gerektirdiği planlı ve özverili çalışmalarınızı, her zaman takdirle karşılamaktayız. Özellikle, salgın sürecinin çalkantılı döneminde, yüz yüze eğitimin sorunsuz bir şekilde sürmesi için göstermiş olduğunuz çalışmalarınızın karşılığını vermek elbette mümkün değildir. Sayın Bakanımız tarafından sizlere verilecek olan "Başarı Belgeleri" okullarımızın açık kalması konusunda göstermiş olduğunuz üstün gayretin bir karşılığı olacaktır.

Bakanlığımız tarafından, siz değerli öğretmenlerimizin meslekî ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla oluşturulan Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ara tatilde hizmetinizde olacaktır. Öğretmenlik mesleğinin sürekli bir öğrenme süreci olduğunu göstermenizden dolayı şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli Veliler,

Veli olmak; yaşam boyu evladının yanında olmak, evladının iyiliği için fedakârlıklarda bulunmaktır. Her bir velimiz, öğrencisinin en iyi ve en donanımlı şekilde eğitim-öğretim süreçlerinden faydalanmasını istemekte ve bu amaç için çabalamaktadır. Sizsiz bir öğrenme süreci, sizsiz bir eğitim hayatı düşünülemez. Ara tatilde çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz etkili ve verimli zamanlar, bu eğitim-öğretim sürecinin bir parçasıdır. Çocuklarınızın sınav dönemi stresini doğada yapacağınız yürüyüşlerle, sinema ve tiyatro etkinlikleriyle, ülkemizin tarihi ve kültürel miraslarını yerinde ziyaretlerle atacağınızdan eminiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bir eğitim-öğretim döneminin sonuna erişmenin mutluluğu ve huzuru ile tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlıklı, huzurlu bir ara tatil dilerim.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde sizlere sağlık ve afiyetle kavuşmak dileğiyle...

Kalın sağlıcakla.

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.