KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Millet Mekteplerinin açıldığı ve “Benim asıl anlatılacak yönüm öğretmenliğimdir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Eğitim tarihimizde önemli bir gün olan 24 Kasım, 1981 yılında Öğretmenler Günü olarak kabul edilmiş; öğretmen ve öğretmenlik mesleğinin farkındalığı konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Eğitimde sevgi, öğretimde ise bilgi ve başarının mimarıdır öğretmen. “Öğretmenler, küçük ayaklara büyük adımlar attıran, aydınlığın meşalesidir.” Kültüre, sanata ve geleneksel değerlere ışık tutandır öğretmen. Öğretmen, cehaleti yenen, bilince erdirendir. Öğretmen, varını yoğunu gelecek nesillere aktaran, ışıklar saçan bir incidir. Nice minik dimağları keşfeden, büyüten, yetiştiren ve kendi kıymetinden bir nebze dahi eksiltmeden minik kalplere kıymet katan hazinedir öğretmen. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğunu kendine ilke edinendir öğretmen.

Öğretmenlik dünya var oldukça en kutsal mesleklerden biri olacaktır.  Bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir dine, öğretmenliği peygamber mesleği olarak görmüş bir kültüre sahibiz. Bizlere emanet edilen ve geleceğimiz olan o minik yüreklerin yetiştirilmesinde sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkında olmamız gerektiğini biliyoruz. İyi eğitilen bir insanın, huzurlu bir toplum, mutlu bir gelecek ve güçlü bir ülke için önemini tüm meslektaşlarım adına bir kez daha vurgulamak istiyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz.

Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak;  eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.

 İnanıyoruz ki: Gelecek, siz değerli yönetici ve öğretmenlerimizle daha da güzelleşecek, atılan her tohumun, dikilen her fidanın yeşerip olgunlaşmasında en büyük pay sahibi olan öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de, yarın da saygıyla, minnetle, şükranla anılacaktır.

İlimiz genelinde ulaşılan başarıda ve yaşanan bütün güzelliklerde büyük payı olan her kademedeki yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyor, aynı şevk ve heyecanın devam etmesini diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden bütün eğitimcilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum.

Uzun yıllar çalışıp emekli olan öğretmenlerimizi saygı ile anıyor nice sağlıklı, huzurlu yıllar diliyorum.

Büyük bir heyecanla göreve yeni başlayan öğretmenlerimize de başarılar diliyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

Fehmi Rasim ÇELİK

             İl Milli Eğitim Müdürü

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.