KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZDEN TEKNOFEST'TE BÜYÜK BAŞARI

ÖĞRENCİLERİMİZDEN TEKNOFEST'TE BÜYÜK BAŞARI

Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedeflemek ve gelecekte bu alana yönelecek insanlarla gençlik yıllarında buluşabilmek amacıyla 2018 yılından beri her yıl T3 Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen TEKNOFEST, bu sene de Samsun'da 30 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde ziyaretçilerle buluştu. İlimizden de teknoloji yarışmalarına 40 farklı kategoride 442 takım başvuru yapmış ve bu takımlardan 137'si birinci aşamayı geçmiştir. Yarışma sonucunda 9 proje Türkiye derecesi, 2 proje sunum özel ödülü almıştır.

            Birinci olan takımlara ödülleri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilmiştir.

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri/ Canlı Bilimi Kategorisinde:       

Gebze Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri; İclal Sena ERKAYMAZ, Melis YENİGÜN ve Danışman Öğretmen Hatice GÜVEN "İklimden Bağımsız Bitki Yetiştiriciliğini Mümkün Kılan İnovatif ve Portatif Aeroponik Sera Sistemi" adlı proje ile Türkiye Birincisi olmuştur.

Robotik Temalı ve Endüstriyel Robot Kol Kategorisi Derecelerimiz:

İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü öğrencileri; Ömer Efe DAŞDEMİR, Hüseyin Metehan AKBAŞ ve Danışman Öğretmen Murat ESEN TEKNOFEST "Robotik Temalı" kategorisinde "Harran 41" adlı proje ile Türkiye birincisi olmuşlardır.

Çayırova GOSB Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet AKTAŞ ve Danışman Öğretmen Ferhat YANIK, "Robotik/ Endüstriyel Robot Kol" kategorisinde "Alp" isimli robot ile Türkiye birincisi olmuştur.

Çayırova Hatice Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Yusuf Can ÖZKER, Enes Abdulsamet SARAÇ ve Danışman Öğretmen Ferhat ÇALIŞKAN "TOSB" adlı robot projesi ile Türkiye ikincisi olmuşlardır

Çayırova GOSB Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emrah UYSAL ve Danışman Öğretmen Ferhat YANIK, "EDİZ" isimli robot projesi ile Türkiye üçüncüsü olmuştur.

Çayırova GOSB Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk YÜCEL ve Danışman Öğretmen Ferhat YANIK "GOSB_41" adlı robot projesi ile Türkiye dördüncüsü olmuştur.

             Çayırova Hatice Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Metehan GÜNGÖR, Ahmet Can İNCEOĞLU ve Danışman Öğretmen Ferhat ÇALIŞKAN "Şehit İlker Ağçay" adlı robot projesi ile Sunum Özel Ödülü'nü almışlardır.

            Dilovası Özel ENKA Teknik Okulları öğrencileri; Can Muhammet KAYA, Tuğba BAŞARAN ve Danışman Öğretmen Sebahattin SARIGÜL "EnkaRob2" adlı proje ile Sunum Özel Ödülü'nü almışlardır.

İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sosyal İnovasyon Kategorisinde:

Kocaeli Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Kağan ALTAY ve Danışman Öğretmen İrfan KAYA "DAİKA" adlı multi-fonksiyonel robot projesiyle Türkiye ikincisi olmuştur.

Engelsiz Yaşam Teknolojileri Kategorisinde:

Dilovası Özel ENKA Teknik Okulları öğrencileri Elifsu GÜDÜK, Selin BAYRAŞ, Yağız ATEŞ ve Danışman Öğretmen İsmail İlhan KÜLAHLI "Soro-El" adlı proje ile Türkiye ikincisi olmuştur.

Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Kategorisinde:

Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Görkem BAŞ, Mehmet GUBAR, Yunus Emre YAVUZ ve Danışman Öğretmen Burhan AKSOY "Yapay Zekâ Tabanlı Tam Otomasyon Sera Projesi" ile Türkiye ikincisi olmuştur.

05-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-2022

 

 

 

 

 

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.