KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TERTEMİZ YARINLAR OKULLARDAN BAŞLAR" PROJESİ BAŞLADI2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenci, öğretmen, okul yöneticileri, okul destek personeli ve velilerde temizlik ve hijyen konusunda farkındalığın artırılması, bu kapsamda sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenmesi ve iyi uygulama örneklerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile OPET iş birliğinde "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" projesi hayata geçirilmiştir.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının tümünü kapsayan en kapsamlı temizlik ve hijyen projesi olan "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" Projesi okullarda, temizlik ve hijyen odağında kültürel dönüşüm yaratmaya dayalı farkındalık geliştirerek "yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesi" doğrultusunda sosyal sorumluluk projelerini "iyi uygulamalar" yoluyla hayata geçirmek stratejisi üzerine tasarlanmıştır.

Bu kapsamda; okullarımızın farklı kurum ve kuruluşlar ile iş birlikleri geliştirdiği, okul merkezli temalarla çevreye açılan sosyal sorumluluk kampanyalarının hayata geçirildiği "İyi Uygulamalar Yarışması" düzenlenmektedir.

Yarışmaya ÖBA'da "Hijyen Eğitimi Semineri" videolarını izleyip eğitimleri tamamlayan öğretmenler başvuru yapabilecektir. Her kategoride Türkiye'de dereceye giren öğretmen ve okullar ayrı ayrı teknoloji hediye çekleri ile ödüllendirilecektir. Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi kapsamında düzenlenen İyi Uygulamalar Yarışması'nın heyecanı devam ediyor. Yarışmamıza katılımı teşvik etmek amacıyla hazırladığımız tanıtım filmimizi sizlerle paylaşıyoruz.

 

               Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 15 Nisan 2024

 

               * Yarışma Şartnamesi için TIKLAYINIZ!

               * Örnek Proje Uygulaması TIKLAYINIZ!

               * Proje Tanıtım Filmi için TIKLAYINIZ!

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.