KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VETriangle Projesi Final Konferansı İlimizde Gerçekleştirilecek

VETriangle  Projesi Final Konferansı İlimizde Gerçekleştirilecek

       Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ programı çerçevesinde, Polonya, Almanya, İspanya ve Litvanya ile birlikte yürütülen, “VETriangle” mesleki eğitim projesinin ortaklarından birisidir. 2016 yılında başlayan ve 2018 yılı itibariyle sona erecek projenin ana amacı; mesleki eğitimin kalitesini artırmak ve iş piyasasının ihtiyaçlarına uyumlu hale getirmek için, iyi uygulamaları tespit etmek ve hayata geçirmektir. 

Proje kapsamında, ortaklar, uygulamaya dayalı öğrenme, iş tabanlı öğrenme ve ikili (dual) eğitimin metodolojisi konularına odaklı dört fikri çıktı (intellectual output) üzerinde çalıştılar.

  1. Mesleki Eğitim Üçgeni Geliştirmek Amacıyla  Kapasite Oluşturma
  2. İleri Üretim Müfredatı

3.       Eğitici El Kitabı

  1. Süreç Geliştirme Stratejisi

Çıktılar, proje ortağı ülkelerdeki uygulamaya dayalı mesleki eğitim hakkında bir çeşit bilgi havuzu oluşturacaktır. Tüm proje çıktıları, hem basılı yayın olarak hem de proje web sayfasında online olarak erişime sunulacaktır. (www.vetriangle.eu)

VETriangle projesi kapsamında geliştirilen çıktıların, proje süresince elde deneyim ve bilgilerin mesleki eğitim ve öğretim alanındaki tüm paydaşlarla paylaşılması ve görüş alış verişinde bulunulması açısından 28.08.2018 tarihinde Kocaeli’de proje Final Konferansı düzenlenecektir.

 

Katılımınız, VETriangle projesi çıktılarının yaygınlaştırılması, görüşlerinizin alınması ve mesleki eğitim ve öğretim alanında gerçekleştirilebilecek diğer proje alanlarının belirlenmesi açısından önemli bir katkı sağlayacaktır.

 

 

İletişim: projelerekibi41@outlook.com

Proje hakkında daha ayrıntılı bilgi için: http://kocaeliarge.meb.gov.tr/www/vetriangle-projemizin-tum-ciktilarina-buradan-ulasabilirsiniz/icerik/126

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.