KOCAELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Formasyon Eğitimleri

Yönetici Formasyon Eğitimleri

 

Eğitim alanında  ülkemizde yaşanan değişime bağlı olarak okul müdürlerinin liderliği, okul başarısında oynadığı kritik rol, eğitimde politika geliştirme, öğretmen yetiştirme ve profesyonel gelişim gibi alanlarda okul müdürlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak üzere ilimiz genelindeki resmi ve özel okul müdürlerine yönelik TUBİTAK Türkiye Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) işbirliğinde ve Kocaeli İli Çevre Koruma Vakfı desteğiyle hizmet içi eğitimler planlanmıştır.

Okul müdürlerinin öncelikli almak istedikleri konular:

·        Stres kontrolü ve yönetimi

·        Etkili konuşma ve iletişim becerileri

·         Problem çözme teknikleri

·         Stratejik yönetim

Eğitimler 25-30 kişilik gruplar halinde, atölye çalışması şeklinde ve etkileşimli olarak verilmekte olup eğitimler 13 Şubat 2017 tarihinde başlamıştır. Aynı eğitimleri 10 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir.

Konferanslara ülkemizin ünlü araştırmacı yazarlarından Özgür BOLAT, Dünyada ilk 50 öğretmen arasında yer alan eğitimci ve aynı zamanda okul müdürü Dilek LİVANELİ, fark yaratan isimler kategorisinde ise Engin YILMAZ ve Polat DOĞRU katılacaktır.

Eş zamanlı üç grupta eğitim verilecektir. Gebze bölgesinde 1 grup, İzmit bölgesinde ise 2 grupta eğitimler devam edecektir.

Eğitimler 13 Şubat 2017 Pazartesi İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesinde başlamış olup Programın açılış bölümüne İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fehmi Rasim ÇELİK, Derince Kaymakamı Sayın Akın YILMAZ, Maarif Müfettişleri Başkanı Volkan AĞYEL, Milli Eğitim Şube Müdürleri Melih ENGİN, İmdat AKBABA ve Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman KARABAYIR katıldılar.

Programa katılan protokol bir süre Problem Çözme Teknikleri dersine, bir sürede Etkili İletişim Becerileri dersine katılarak okul müdürleriyle birlikte sohbet etme ve eğitimi değerlendirme imkanı bulmuşlardır.  

Yönetici formasyon eğitimlerinin öncelikle ilimizin eğitimine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.


27-02-201727-02-201727-02-2017

Ana Hizmet Binası Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No 129 Pk41040 İzmit/KOCAELİ ........ Ek Hizmet Binası Kozluk Mah. İnönü Cad. No32 İZMİT/KOCAELİ - 0(262) 300 58 58 / 0(262) 300 58 59 (Ek Hizmet Binası Telefon 0262 322 12 69 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.